jedeme

„Jedeme v tom společně“

  1. ročník celorepublikové soutěže

Letos v lednu nás opět oslovil ředitel DS z Vrbna pod Pradědem pan Mgr. Jan Vavřík, který byl minulým rokem garantem a mozkem projektu pro seniory „Jedeme v tom společně“, zda se opět zúčastníme tohoto cyklo-seniorského klání. V roce 2016 byla trasa Praděd – Praha brzy zdolána, tak letos je o poznání delší. Jedeme z Pradědu až do Paříže. My však máme bojového i sportovního ducha a ničeho se nebojíme. Výzva je to úžasná. V minulém ročníku jsme dosáhli pomyslného 13. místa z 22. účastníků. Společně jsme tak dokázali, co v nás je a čeho je i u mladší generace pramálo – VÍRA, SÍLA A HOUŽEVNATOST.

Letos jsme opět mohli do soutěže přihlásit pouze 10 cyklistů. Vybírali a oslovovali jsme ty, o nichž víme, že jim pohyb není cizí a chodí na motomed, či rotoped. Již v této chvíli mnozí z nich pilně trénují, aby cestou do Paříže nekolabovali a nedostávali svalové horečky. Všichni jsme dokonale připraveni, neboť vše probíhá pod odborným dohledem našich fyzio a ergoterapeutek. Budeme rádi, když se najdou mezi Vámi i další nadšenci, kteří nás v tomto projektu podpoří a přijdou si také šlápnout do pedálu.Startujeme 1. března a tak nám všichni držte palce, ať v té letošní konkurenci mezi 47 domovy z celé ČR, dosáhneme co nejlepších výsledků.

Eva Štablová, ergoterapeutka

Oznámení o změně úřední doby

Ve čtvrtek 29. 12. 2016 bude zkrácena provozní doba úředního dne sociálních pracovní pro kontakt s veřejností , a to od 8 do 13 hodin.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce štěstí a pohodu.

???????????????????????????????

Národní cena sociálních služeb

Již tradičně se na Novoměstské radnici v Praze 2 konalo udělování Národní ceny sociálních služeb – Pečovatelka roku. Byl to 4. ročník soutěže, kterou pořádá Diakonie ČCE a Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Patronkou a milým hostem slavnostního ceremoniálu byla paní Hana Maciuchová a záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Moderování vyhlášení se ujala jeho patronka Hana Maciuchová spolu s Marií Retkovou. Soutěž má čtyři kategorie – Pracovník v sociálních službách (terénní, ambulantní a pobytové služby), Sociální pracovník a Manažer sociálních služeb.

Do kategorie Sociální pracovník jsme přihlásili i naši kolegyni, paní Mgr. Irenu Vámoš a s velkou netrpělivostí jsme očekávali zveřejnění rozhodnutí odborné poroty. Velice nás potěšilo a těší, že mezi čtyři oceněné sociální pracovnice porota vybrala paní Mgr. Irenu Vámoš, sociální pracovnici střediska LUNA.

vánoční jarmark

Vánoční jarmark

Pozvánka

Zavítejte v adventním čase na Vánoční jarmark spojený s výstavou prací našich uživatelů v ergo-dílně, který se koná v DsH na středisku Luna dne 16. prosince 2016 od 9 hod. do 15 hod. Přijďte načerpat předvánoční atmosféru, zazpívat si koledy v doprovodu harmonikářů, ochutnat cukroví vyráběné v hobby kuchyňce a nabídnout si dobrou kávu.

Za vaši návštěvu předem děkujeme.