Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Středisko Helios > Aktuality > Bramborákobraní

BramborákobraníDatum konání:
30.11.2022

Byl to nápad k nezaplacení. Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by neměl rád bramborové placky. Má kolegyně Olinka je na tom podobně, proto přišla s nápadem, uspořádat v našem domově tzv. Bramborákobraní. Že nevíte, co si pod tím představit?

Takové bramborákobraní není jenom tak. Řekli jsme si, že jej uspořádáme jedno listopadové čtvrteční dopoledne.

Vše začalo již v pondělí, kdy jsme se s Olinkou vydaly na velký nákup – několik kilogramů brambor, mouka, vejce, mléko, česnek, olej, koření – to vše bylo potřeba k výrobě bramboráků. Ve středu následovalo loupání brambor, do kterého se zapojili uživatelé na všech patrech domova. Bylo nutné také alespoň malinko vyzdobit jídelnu, kde se celá akce uskutečnila.

A přišel den „D“, tedy čtvrtek. Již v osm hodin ráno jsme se všichni sešli v jídelně, kdy jsme den začali společným čtením zpráviček u malého šálku kávy, přičemž v Hobby kuchyňce již aktivizační pracovnice strouhala brambory a připravovala těsto na placky. Nyní nám již nic nestálo v cestě a smažení mohlo začít. Smažilo se nejen v kuchyňce, ale také v samotné jídelně. Uživatelé si pochutnali na malých křupavých bramboráčcích, které zapíjeli nealkoholickým pivem. Piva daroval Plzeňský Prazdroj a to organizaci ADRA, která se díky dlouholeté výborné spolupráci s naším domovem rozhodla předat piva právě nám. V průběhu dopoledne nás kolegyně Monika seznámila s tradicí vaření piva. Na toto téma zazněly také písně, vtipy atd.

Dovolím si říci, že to bylo dopoledne neobvyklé a velmi vydařené.

Tímto děkujeme Plzeňskému Prazdroji a ADŘE za výborná piva, bez kterých by chuťový zážitek zcela jistě nebyl dokonalý.

Radka Chodilová, aktivizační pracovnice