Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Projekty > Zahrada nejen pro seniory

Zahrada nejen pro senioryNadace OKD v roce 2016 podpořila 70.000,- Kč náš projekt s názvem „Zahrada nejen pro seniory“. Cílem tohoto projektu bylo vytvoření multigenerační zahrady na středisku Helios Domova seniorů Havířov, příspěvkové organizace, a to doplněním vybavení o venkovní dětské hřiště s oblíbenými herními prvky jako je domeček, skluzavka, houpačky, ručkovací modul a lezecí stěna.

Realizací projektu jsme zpříjemnili a zatraktivnili zahradu a návštěvu našeho zařízení i pro nejmenší. Dále tak rozvíjíme mezigenerační partnerství, která byla navázána již v minulých letech společně tráveným časem, ať již se žáky Základní školy Gorkého v Havířově nebo s malými hokejisty přípravky HC AZ Havířov, či s dětmi z nedaleké Mateřské školy Horymírova.

Prohlubování mezigeneračního partnerství je důležitým prvkem sociálního začleňování našich uživatelů, a to nejen formou návštěv a hraní si dětí z mateřských či základních škol na dětském hřišti, ale naším záměrem je také pořádání zahradních akcí za účasti několika generací. Chceme, aby malé děti při setkávání se seniory ztratily ostych a vykouzlily svou bezprostředností a elánem našim uživatelům úsměv na rtech.