Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Středisko Helios > Aktuality > Dušičkové setkání

Dušičkové setkáníDatum konání:
2.11.2022

Letos to mělo být správně již druhé setkání, ale covid nám bohužel loni zhatil plány. Jsem tudíž velmi ráda, že se letos Dušičkové setkání uskutečnilo a ještě k tomu přímo 2. 11. 2022 v den Památky zesnulých. Pevně věřím, že jsme tímto prvním setkáním odstartovali novou tradici Heliosu.

Nabídka Bc. Radomské Andrey, DiS., poradkyně pro pozůstalé, na možnost uskutečnit Dušičkové setkání se mi ihned zalíbila a s kolegyní Bc. Bartošovou Andreou, DiS., jsme začaly konat. Tato obesílala a osobně hovořila s pozůstalými našich uživatelů, rozesílala jim pozvánky. Díky daru pana Twaróga Stanislava, jehož otec u nás nějakou dobu žil, jsme připravily naši kapli jako místnost pro toto setkání – vyzdobily ji květinami, svíčkami ve svícnech, plovoucími svíčkami, zajistily občerstvení i nápoje. Nachystaly jsme příjemné posezení. Paní Radomská si přivezla s sebou další dekorace k dotvoření atmosféry vhodné pro tuto příležitost.

Tohoto setkání se mohli kromě pozůstalých našich uživatelů zúčastnit samozřejmě i zaměstnanci střediska.

Pod odborným vedením paní Radomské jsme prožili příjemné dvě hodiny plné vzpomínek na své blízké, kteří již nejsou mezi námi, a zároveň jsme se mohli potkat s těmi, kteří s námi ušli kousek společné cesty v doprovázení blízkého člena jejich rodiny nebo přítele.

Paní Bartošové přítomní pozůstalí našich uživatelů děkovali a chválili její vždy lidský a empatický přístup při jednání s nimi. Taktéž i já se k tomuto připojuji a vyslovuji velké „děkuji“.

Sama za sebe mohu říci, že takovéto odpoledne v den Památky zesnulých jsem ještě nezažila – tolik emocí, tolik sdílených vzpomínek na naše blízké, velmi příjemná atmosféra – zkrátka, byl to neskutečný zážitek. S velkou vděčností a úctou děkuji paní Radomské, bez ní by Dušičkové setkání nemělo „ducha“.

Gabriela Kunčická, vedoucí útvaru sociální a přímé péče střediska Helios Domova seniorů Havířov, p. o.