Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Středisko Luna > Služby > Ubytování

Ubytování

Domov se nachází v okrajové, klidné části Havířova – Šumbarku vedle centra služeb Tenas, v proluce mezi sídlištěm a rodinnými domky. Místní dostupnost je zajištěna blízkostí autobusové zastávky, kde je možné se dopravit následujícími autobusovými spoji: linka č. 402, 404, 412 (konečná zastávka Šumbark, točna Lidická). Domov je členěn do dvou navzájem propojených budov ve tvaru písmene „U“. Tyto čtyřpatrové budovy jsou rozděleny na trakt „A“ a trakt „C“. Každý z těchto traktů disponuje dvěma výtahy.

Kapacita domova činí 184 uživatelů a z celkového počtu 109 obytných jednotek je:

  • 34 jednolůžkových s vlastním sociálním zařízením a kuchyňským koutem,
  • 150 jednolůžkových pokojů se společným sociálním zařízením a kuchyňským koutem, vždy pro 2 uživatele na jednu obytnou jednotku.

Všechny pokoje disponují vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha) a kuchyňským koutem. Pokoje jsou vybaveny nábytkem poskytovatele (postel, noční stolek, skříně, komody, stůl, židle, apod.). Pro zpříjemnění bydlení si uživatel může dovybavit pokoj vlastními předměty (obrazy, pokojové květiny, lustr, TV, rádio, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, lednice apod.). Na jednotlivých obytných patrech jsou kulturní místnosti, kuřárny, prádelny, venkovní terasy.

Uživatelé v domově mohou využívat rovněž společnou jídelnu, knihovnu, vestibul s telefonním automatem, relaxační místnost Světlušku, centrální prádelnu, dílnu pro volnočasové aktivity, rehabilitace, terasy na jednotlivých patrech, rozlehlou zahradu s příjemným venkovním posezením v přední i zadní části domova. V domově je rovněž provozován bufet, soukromé pedikérské, kadeřnické a masérské služby za úhradu.

Přehled úhrad za ubytování je k dispozici ke stažení v Sazebník úhrad.pdf. Úhrada za ubytování je stanovena v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a prováděcí vyhláškou č. 505/2006 Sb.. Cena ubytování zahrnuje dodávku tepla, teplé a studené vody, dodávku plynu, odběr elektrického energie (nadlimitní spotřeba je doplácena fakultativně, viz fakultativní služby), běžný úklid, praní a žehlení prádla, drobné opravy ložního, osobního prádla a ošacení, likvidaci odpadu, technickou údržbu pokoje.