Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás 

Vítáme vás na stránkách domova seniorů Havířov a děkujeme za váš zájem.

Důležité upozorněníDůležité upozornění

Vážení spoluobčané,

dozvěděli jsme se, že se v posledních dnech stala situace, kdy u vašich dveří zazvonila osoba vydávající se za sociálního pracovníka Domova seniorů Havířov, příspěvkové organizace. Jednalo se však o osobu, která se za sociálního pracovníka Domova seniorů Havířov pouze vydávala, není zaměstnancem domova.

Rádi bychom vás touto cestou upozornili, že pokud by za vámi do vašeho bydliště přišel sociální pracovník Domova seniorů Havířov (Helios i Luna), učinil by tak pouze na základě toho, že jste si k nám do domova podali žádost o poskytnutí sociální služby. Na základě vámi podané žádosti, do které vy sami uvedete své jméno, bydliště a číslo svého telefonu, vás telefonicky kontaktujeme a přímo s vámi či s vašim blízkým příbuzným, jehož jméno je rovněž v žádosti uvedeno, se domlouváme na konkrétním termínu návštěvy – sociálního šetření – u vás doma. Toto je náš standardní postup, jiný není.

Navíc u sociálního šetření nepožadujeme předložení ani zapůjčení nájemní smlouvy, úhrady za SIPO, důchodové výměry a podobné dokumenty související s vašimi příjmy. Prosím, nepodepisujte žádné dokumenty, které by byly těmito osobami předkládány. PRACOVNÍCI DOMOVA SENIORŮ HAVÍŘOV ZA VÁMI DOMŮ PŘIJDOU POUZE V PŘÍPADĚ, ŽE JSTE ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ SOCIÁLNÍ SLUŽBY JIŽ PODALI.

 

Jsme příspěvkovou organizací poskytující sociální služby, jejímž zřizovatelem je Statutární město Havířov. Naše organizace poskytuje pobytové sociální služby v nepřetržitém provozu na dvou střediscích:

Středisko Helios se sídlem v Havířově – Městě, na ul. Jaroslava Seiferta č. p. 1530/14, poskytuje od 1.1.2020 pouze pobytovou sociální službu domova se zvláštním režimem.

Středisko Luna se sídlem v Havířově – Šumbarku, na ul. Lidické č. p. 1200/52c, poskytuje pobytovou sociální službu domov pro seniory.

Naše služby jsou založeny na individuálním přístupu k uživatelům s důrazem na zachování lidské důstojnosti, respektu a ochraně nezadatelných lidských práv. Uplatňujeme princip partnerského přístupu a podpory aktivní spolupráce nejen ze strany uživatelů, ale i jejich rodinných příslušníků.

Věříme, že naše stránky poskytnou potřebné informace a odpovědi na otázky nejen Vám, ale i Vašim blízkým, příbuzným či známým. Prostřednictvím těchto stránek se snažíme o přiblížení aktuálního dění v organizaci, měly by Vám pomoci k základní orientaci, vyhledání a následnému získání informací, na které chcete znát odpověď.

Děkujeme všem dárcům a sponzorům za poskytnutí ochranných pomůcek a dalších darů!

Od 1.9.2021 máme na středisku Helios i Luna instalovány nové automaty na zrnkovou kávu od společnosti MIXA VENDING s.r.o..

Při Vaší návštěvě doporučujeme tuto skvělou kávu ochutnat, navíc za velmi příznivé ceny.

Nový automat na kávu