Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Středisko Helios > Aktuality > Helios oslavil 15 let od zahájení svého provozu

Helios oslavil 15 let od zahájení svého provozuDatum konání:
31.3.2024

Dne 2. 3. 2024 to bylo přesně 15 let, kdy jsme přijali prvního seniora. Rozhodli jsme se tuto krásnou "15" oslavit s celou parádou - pozvali jsme zástupce města Havířova, spolupracující a spřátelené organizace. 

Oficiální dopolední část zahájil ředitel DsH MUDr. Milan Dlábek, posléze předal slovo Mgr. Gorecké, náměstkyni pro sociální činnost. Dopolední část svým kulturním vystoupením zpříjemnil Jaroslav Kemal Polák, za což mu patří velký dík. Následně si mohli zájemci prohlídnout za doprovodu sociálních pracovníků středisko, občerstvit se, posedět a popovídat si.

Odpolední část jsme měli připravenou na jednotlivých patrech pro naše seniory, jejich rodinné příslušníky, dobrovolníky v duchu soutěže "rodinné bingo". Odpoledne bylo oficiálně zahájeno ve 14 hodin přípitkem, přivítáním přítomných a pak se už soutěžilo. Připravené byly i ceny pro soutěžící. Aktivizační pracovnice se seniory napekly pochutiny a taktéž kuchyň střediska Luna nám vypomohla a připravila na odpoledne kanapky. 

Večerní část byla určená zaměstnancům střediska, kdy tuto zahájil ředitel domova slovem k přítomným zaměstnancům, poděkováním a oceněním jejich práce. I my jsme měli pro ředitele poděkování, a to v podobě dortu. 

Této celodenní akci předcházely velké přípravy - aktivizační pracovnice nakupovaly a tvořily výzdobu jídelny a následně i jednotlivých pater, pekly s uživateli pamlsky na odpolední část. Naše kuchařky chystaly raut na dopolední i večerní část. Každý zaměstnanec přiložil ruku k dílu a výsledek stál za to! Důkazem toho jsou fotografie ze slavnostního dne.

Děkujeme všem, kteří s námi přišli či přijeli tento okamžik oslavit. Taktéž děkujeme za dary - kytice, dort podkovu darovaný MŠ U Stromovky, dort z ručníků darovaný o. s. ADRA, Anděla strážného od kolegyň z Luny, lapač snů od uživatelů z Luny a další krásné dary. Poděkování patří i panu Štefanu Šámalovi, který ve fotografiích zachytil tento den. Zkrátka: Heliosu přejeme další dobré roky!