Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Středisko Helios > Aktuality > Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučataDatum konání:
28.2.2023

I v roce 2022 jsme s uživateli zkusili štěstí a zapojili se do projektu Ježíškova vnoučata. Jedná se o charitativní projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který umožňuje plnění vánočních přání seniorům.

Naši uživatelé si přáli další setkání s panem Dr. Veletou, tanečním choreografem, který už u nás několikrát byl se svou úžasnou taneční terapií. Povedlo se! Děkujeme paní Monice Peterské, díky které si budou moci naši uživatelé tanec užít plnými doušky.

Pan Miroslav Stacho obdaroval naše uživatele inspiračními kartami Lucie Ernestové „Cesta životem“ a „Cesta k sobě“, děkujeme.

S krásný dárkem pro paní Marii Slavíčkovou přijela paní Eva Vojtáková – vyslyšela přání paní Marie a darovala jí CD přehrávač se sluchátky. Takto může trávit volné chvilky poslechem hudby, kterou má ráda. Respektovali jsme přání paní Marie a nepořizovali žádné fotografie z předání daru, nicméně z předání daru byla velmi dojatá a děkovala za něj.

Další Ježíškovo vnouče paní Radka Feber přivezla pro paní Elzbietu Tinákovou zateplené bačkory a teplé ponožky. Bačkory si paní Elzbieta hned vyzkoušela a seděly jí jak ulité. Souhlasila i s pořízením fotografií, které byly spolu s poděkováním zaslány Ježíškovu vnoučeti.

Zároveň děkujeme našemu sesterskému středisku Luna, že se s námi podělilo o sladkosti, které dostali uživatelé darem. Moc děkujeme!

To, že se někdo přihlásí jako Ježíškovo vnouče, není jen tak, stojí ho to nemalé úsilí. Dar musí zakoupit, vyrobit, zabalit, buď ho osobně přiveze, nebo zašle poštou, bez nároku na odměnu daruje něco samo od sebe. Velice si všech Ježíškových vnoučat vážíme, děkujeme jim za to, že v této době nemyslí pouze na sebe, ale mají otevřená srdce na dlani i pro druhé. Ještě jednou veliké: DĚKUJEME!