Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Středisko Helios > Aktuality > Mikulášský den

Mikulášský denDatum konání:
31.12.2022

Vždy na svátek Mikuláše u nás v domově od rána znějí koledy a vzduch již voní Vánocemi. Nejinak tomu bylo i letos.

Od rána se zdobily stromečky, zpívalo se, vonělo cukroví a domovem se procházel Mikuláš se dvěma anděly a dvěma čerty. Pod maskami se ukrývaly studentky II. ročníku oboru vzdělání „Sociální činnost – sociálně výchovná“ Střední školy Havířov – Prostřední Suchá. Jednalo se o: Karolína Bestová, Sarah Jessica Adamčíková, Michaela Šnapková, Veronika Čížová a Kateřina Lysoňová, všechny k nám docházejí i jako dobrovolnice o. s. ADRA. Obešly všechny uživatele, zazpívaly si s nimi koledy, předaly pamlsek. A náš den pokračoval.

V podvečerních hodinách jsme se všichni sešli v naší největší místnosti – jídelně. Za doprovodu klavíru a flétny (na klavír hrál dobrovolník Tomáš a na flétnu dobrovolnice Lucie) nám zpívala koledy děvčata ze Studentského klubu ADRA Havířov. Mikuláš s čerty a anděly také předal balíčky dětem, které v průběhu roku docházejí se svými maminkami za našimi seniory v rámci projektu ADRÁČEK.

Pak nás laskavými slovy přivítal ředitel domova MUDr. Milan Dlábek, popřál k nadcházejícím svátkům a došlo na slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Připili jsme si sklenicí sektu, ještě společně zazpívali a chvilku rozjímali nad touto slavnostní chvílí. Vánoční čas pro nás začal…