Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Středisko Helios > Aktuality > Senioři slavili den dětí - s dětmi a se zvířaty

Senioři slavili den dětí - s dětmi a se zvířatyDatum konání:
31.7.2023

Pátek 16. června 2023 se pro nás stal dnem, kdy jsme na naší zahradě uspořádali mezigenerační oslavu dne dětí. Vůbec nevadilo, že Mezinárodní den dětí byl již dávno za námi, my jsme si ho stejně udělali po svém.

Pozvali jsme děti z okolních mateřských škol, dvě nejbližší základní školy, školní družinu, dobrovolníky, Adráček, uživatele ze sesterského střediska Luna a dále uživatele ze Santé a Benjamínu. Během dne se na naší zahradě vystřídalo kolem 200 dětí!

Aktivizační pracovnice na jednotlivých patrech napekly s uživateli výborné pochutiny, taktéž naše kuchařky napekly výborné jablečné záviny z listového těsta. Pro osvěžení nechyběl ani dobrý nápoj.

Pro soutěžící, a to nejen děti, jsme měli připravené bonbóny a medaile, na jejichž výrobě se podíleli naši uživatelé.

Součástí celé akce bylo také pět soutěžních stanovišť – kuželky, plechovky, dino vejce, strom a kouzelná krabička. Tato stanoviště děti postupně obcházely a zkoušely štěstí, přidali se i někteří senioři.

Takovým „tahačem“ byla domácí zvířata, která přivezla paní Dejová, canisterapeutka z Bohumína, která s námi už roky spolupracuje. Přivezla nejen psy, ale také králíky, morčata, kačenky, malého kohoutka a kozu Skořinku. A my jsme samozřejmě celý den na zahradě venčili naše morčata – Viki a Kiki a také šneka achatinu, kterému říkáme Kanibal. A o zábavu bylo postaráno.

V průběhu dopoledne nám svým hudebním doprovodem oslavu zpestřil pan Brunek.

V 10 hodin akci zahájil ředitel domova MUDr. Dlábek slavnostním přivítáním všech přítomných a předal slovo Mgr. Gorecké, náměstkyni pro sociální oblast Statutárního města Havířova. Akce byla tedy oficiálně zahájena a už se soutěžilo, povídalo, smálo, jedlo, pilo.

Pevně věřím, že touto netradičně mezigenerační oslavou dne dětí jsme odstartovali budoucí tradici. Děkuji všem svým kolegyním a kolegům, kteří se na akci podíleli. Taktéž děkuji panu Štefanu Šámalovi za fotodokumentaci akce a všem, kteří nás přišli navštívit.