Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Projekty > Hřiště pro seniory

Hřiště pro senioryProjekt „Hřiště pro seniory na středisku Luna Domova seniorů Havířov“

V letošním roce Nadační fond Vítkovice Steel podpořil náš projekt „Hřiště pro seniory na středisku Luna Domova seniorů Havířov“ částkou 150 tisíc korun, díky němuž můžeme našim uživatelům poskytnout další možnost, jak trávit volný čas.

Hlavním cílem tohoto projektu bylo spojit pobyt venku s aktivním pohybem, a to i seniorů se zdravotním postižením, a to pořízením čtyř speciálních cvičebně-rehabilitačních prvků pro seniory, které přišly na bezmála 257 tisíc korun.

Pochůzková rampa se schody pomáhá ke zlepšení rovnováhy, rotopedy s lavičkou pro dvě osoby napomáhají k procvičení kloubů bez nebezpečí pádu a navíc vedou ke zlepšení kardiorespirační zdatnosti, trenažér pro procvičování pohyblivosti ramen umožňuje komplexní procvičení ramen prováděním kruhových pohybů a trenažér pro procvičení mentálních dovedností seniorů pomáhá při procvičování a stimulace orientace, poznávacích a vyjadřovacích dovedností paměti, počítání, rozpoznávání forem, zvuků a času zejména u uživatelů s Alzheimerovou chorobou. Tyto trenažéry budou využívány jak k individuálním, tak i skupinovým cvičením.

Hřiště je umístěno na zpevněné ploše v zahradě střediska Luna, kde mohou uživatelé kromě využití cvičebních strojů, hrát skupinovou hru boccia, pétanque či kuželky. Cvičební zákoutí dotváří možnost příjemného posezení s lavičkami a okrasnými rostlinami.