Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Středisko Helios > Aktuality > Falconyterapie v našem domově

Falconyterapie v našem domověDatum konání:
24.8.2022

Mezi lidmi panuje povědomí o canisterapii, felinoterapii či hipoterapii, ale že existuje i falconyterapie? To jsme nevěděli ani my, dokud za námi nepřijela slečna Tori se svými sovičkami Rozárkou a Arielkem, přesněji – výrečky bělolícími. Jedná se o terapii pomocí dravců a sov, i zde se využívá pozitivního působení dravce nebo sovy na zdraví člověka.

Seznámení s Rozárkou a Arielkem proběhlo v jídelně, kdy slečna Tori o sovičkách vyprávěla seniorům – co obnáší jejich chov, čím se živí, jak dlouho žijí… Uživatelé si sovičky hladili, měli je na svých rukách a bylo vidět a i slyšet, že se jim to velmi líbí.

Druhá část falconyterapie probíhala v pokojích jednotlivých uživatelů, kdy sova u postele či v posteli uživatele dokáže vytáhnout člověka z letargie, předává mu energii, napomáhá při rozvoji či udržování jemné motoriky. A tak tomu bylo i v případě Arielka, který dokázal doslova rozsvítit oči seniorů, ti si ho hladili, vzali na ruce i do postele a v jednom případě dokonce naše uživatelka Arielkovi zpívala, a tomu se to líbilo!

Návštěva sovích kamarádů zpříjemnila všem přítomným jedno všední dopoledne. Pevně věříme, že toto není jejich poslední návštěva u nás.