Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Středisko Helios > Aktuality > Výlet do ZOO Ostrava

Výlet do ZOO OstravaDatum konání:
26.7.2022

Červenec se již tradičně snoubí s velmi teplým a slunečným počasím. Proto jsme si na tento měsíc po několika letech naplánovali výlet do zoologické zahrady v Ostravě.

Zoologická zahrada je ochranářské, zábavní, vědecké, rekreační a osvětové zařízení určené k chovu zvířat, zvláště ohrožených druhů, pokud možno v podmínkách co nejbližších přirozenému životu daného druhu v přírodě. Díky existenci zoologických zahrad se podařilo zachránit již řadu vymírajících druhů.

V Ostravě se nachází druhá největší zoo v ČR, je otevřena od roku 1951 a chová na 400 druhů zvířat. Její specializací je mimo jiné chov vzácného lemura Sclaterova.

Kromě těchto unikátů v zahradě uvidíte i další tradičně chovaná zvířata. Součástí zoo je tzv. Velký ostravský les s několika naučnými stezkami.

Dne 20. 7. ihned po snídani nasedlo dvanáct uživatelů spolu se zaměstnanci do již předem objednaného autobusu, který nás během chvilky zavezl přímo k výše zmíněné zoologické zahradě. Počasí bylo nádherné, panovala výborná nálada.

Užili jsme si nejen pohled na nejrůznější zvířata, ale také příjemná posezení v místních koutcích s občerstvením.

Zpátky do domova jsme se ve zdraví vrátili v čase oběda.

Tímto bychom rádi poděkovali panu Mališovi, který nám dopravu nejen zajistil, ale také uhradil formou sponzorského daru.

Chodilová Radka, aktivizační pracovník